تبلیغات
چرا بهائی نیستم - مطالب تیر 1391
روزه یکی از احکامی است که تنها در دین اسلام مطرح نیست بلکه در ادیان دیگر مثل مسیحیت ، یهود و زرتشت بوده است.جالب اینکه در فرقه بهاییت هم روزه مطرح است و بهاییان در آخرین ماه سال معروف به شهرالعلاء ، از طلوع تا غروب خورشید از خوردن وآشامیدن پرهیز میکنند و روزه میگیرند و در این فرقه روزه مبارزه با هوای نفس معرفی شده است .ادامه مطلب خیلی مهمه !


طبقه بندی: احکام در بهاییت،  تعالیم و آموزه های بهاییت، 
برچسب ها: ماه مباذک رمضان، روزه، امساک، بهایی، بهاییت، بهاء الله، روزه در ادیان،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ شنبه 31 تیر 1391 توسط antibahai
اگر در کشور ایران بگردی و به روش زندگی بهائیان نگاهی بیندازی و یا تحقیقی بکنی احساس می کنی که بهائیان انسان های  خوب و کاملا خداجو هستند، مردمانی دیندار که همراه با استدلال و اصول های دینی زیبا می توانند آن چیزی را که اعتقاد دارند ثابت بکنند . حتی آزارشان به کسی هم نمی رسد چه رسد به اینکه نسبت به آنها احساس خطر هم بکنی. فیلم هایی را یاد می کنی که در آن بعضی آدم ها کاملا منطقی و به حق هستند و مورد ظلم انسان هایی ستمگر قرار گرفته اند. با خود می گویی مگر اینها چه کرده اند که ایران عرصه را بر آنها تنگ کرده است؟ چرا نمی توانند در دانشگاه ها شرکت کنند؟ مگر انسان هایی بی آزارتر از اینها هم پیدا می شود؟ اینان که خدا را قبول دارند پس چرا ایران بهائیت را به عنوان یک دین به رسمیت نمی شناسد؟


ادامه مطلب


طبقه بندی: بهاییت و استعمار، 
برچسب ها: بهائیت و روسیه، چهره بهائیت در پس پرده، بی بی سی، من و تو،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 29 تیر 1391 توسط رهرو حق
عاقبت مدعیان دروغین


علیمحمد باب در اواخر سال 1264 زمزمه‏ ی بابیت امام زمان علیه السلام و سپس مهدویت آغاز کرد و سپس با نوشتن کتاب بیان به نسخ احکام شریعت اسلام پرداخت و خویشتن را پیامبر خواند و سرانجام در آخرین نوشته ‏اش به نام «لوح هیکل الدین*» مقام الوهیت را مدعی شد و در آخرین روزها قبل از واصل شدن به درک ، به هیچ بودن و پوچیت اقرار کرد .ادامه مطلب رو ببین


طبقه بندی: معرفی بهاییت،  تاریخ بهاییت،  تعالیم و آموزه های بهاییت، 
برچسب ها: علیمحمد باب، باب، اعدام، بهاء بی بها، بهاییت، مدعیان دروغین، حضرت رب اعلی،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ سه شنبه 27 تیر 1391 توسط antibahai
اتاق حلقه معرفت جلسه دهم:1391/4/26
کارشناس سخنران: آقای حائری


ادعاهای علی محمد شیرازی
1-ادعای بابیت:در اذان جدیدی که در مسجد بوشهر گفته شده بود علی محمد شیرازی خود را باب امام زمان عنوان کرد. وقتی حاکم شیراز او را دستگیر کرد ادعای خود را انکار کرده و اینگونه گفت:لعنت خدا بر کسی که مرا باب امام زمان بداند.
2-ادعای مهدویت:در کتاب بیان که خود تالیف کرده بود دین اسلام را منسوخ و خود را امام زمان معرفی کرد.بخاطر همین ادعا بعضی ها از بابیت علی محمد رویگردان شدند.
3-ادعای رسالت و الوهیت:در کتاب دلائل سبعه که بعد از کتاب بیان تالیف کرده به ترمیم ادعاهای گذشته خود می پردازد تا بتواند ادعای جدید خود را ثابت کند.
واقعه ها و فتنه هایی که توسط یاران علی محمد باب در زمان حیاط او رخ میدهد:
1-واقعه بدشت:در این واقعه زرین تاج قزوینی بدون حجاب، با آرایش و زینت داخل مجلس شده و به مخاطبین اینگونه می گوید:امروز روزی است که قیود تقالید سابق شکسته شد.بابیان بسیاری از وقوع این حادثه حیرت زده و خشمگین بودند حتی یکی از آنان رگ گردن خود را به نشان اعتراض زد.و اینکه رهبران  آن واقعه در آن مجلس ندای انی انا الله سر دادند.
2-فتنه مازندران(قلعه شیخ طبرسی):فرماندهی آن توسط ملا حسین بشرویه ای و ملا محمد علی بار فروش صورت گرفت.در آن فتنه به مردم ساده حمله می کردند آذوقه آنها را غارت کرده و قتل عامشان می کردند.بابیان در درگیری با نیروهای دولتی شکست خوردند.
3-فتنه زنجان:این فتنه به سرکردگی ملا محمد علی زنجانی صورت گرفت .او از مجتهدین تشیع بود که فتواهای عجیب و غریبی میداد ،لذا همیشه با علمای شیعه نزاع داشت.او به امام دوازدهم شیعه اعتقاد نداشته چه رسد به باب امام زمان و برای پیشبرد اهداف خویش به بابیان پیوست.
4-واقعه نیریز:که به سر کردگی سید یحیی دارابی صورت گرفت و در آن فتنه دست کم پانصد الی ششصد نفر بابی کشته شدند.

طبقه بندی: سلسه مباحث اتاق حلقه معرفت، 
برچسب ها: ادعاهای علی محمد باب، واقعه بدشت، فتنه بابیان، زرین تاج قزوینی،
مطالب مرتبط: حقیقت بهائیت،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ دوشنبه 26 تیر 1391 توسط رهرو حق
برای آنکه انسان بتواند به سعادت برسد خداوند دین را به انسان هدیه داد تا راه رسیدن به سعادت برایش آسانتر شود.
بهائیان معتقدند که دین مبین اسلام نسخ شده است ؛و دلیل آنان این است که اسلام جوابگوی زندگی امروز مردم نیست و بهائیت در دنیای امروز می تواند نیازهای دینی مردم را تامین کند. زمانی که حضرت محمد صل الله علیه و آله دین اسلام را به مردم هدیه کردند نه برق بوده و نه گاز و نه اتم و نه اینگونه روشهای ژنتیکی و پزشکی و این پیامبر الهی نسبت به زمان خودش احکام را صادر کرده است که این احکام برای انسان های امروزی کامل و مناسب نیست....


ادامه مطلب


طبقه بندی: اعتقادات، 
برچسب ها: تاریخ انقضای اسلام، بهائیت، سعادت بشر، دین روحانی،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 22 تیر 1391 توسط رهرو حق

اتاق حلقه معرفت خلاصه ، جلسه هشتم و نهم : 12و19/ 4/ 1391

کارشناس سخنران : آقای حائری

سید علی محمد باب در سن پانزده سالگی همراه با دائیش برای تجارت به بوشهر سفر کرد و در آنجا دو چیز حائز اهمیت بود:

1-رفتارهای مرتاضانه :علی محمد باب در ساعات گرم تابستان به بالای پشت بام می رفت و رو به سوی خورشید به اذکارو اوراد می پرداخت.

2-حضور در شرکت تجاری ساسون : این شرکت با مدیریت دیوید ساسون اداره می شد که از یهودیان بغداد و عامل آشکار سیاسیتهای امپراطوری بریتانیا به شمار می رفت . این شرکت یهودی انگلیسی در کشت و خرید تریاک در منطقه برای صادرات به چین فعالیت می کرد. بنا به تحلیل برخی محققان سید علی محمد باب در این دوره روابطی نسبتا نزدیک با تشکیلات ساسونها داشته است.

علی محمد در نوزده سالگی برای ادامه تحصیل به کربلا رفته و در درس سید کاظم رشتی...


ادامه مطلب


طبقه بندی: سلسه مباحث اتاق حلقه معرفت، 
برچسب ها: حروف حی، ادعای علی محمد باب، ملاحسین بشرویه ای، شرکت تجاری ساسون،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ دوشنبه 19 تیر 1391 توسط رهرو حق

شطرنج با شیطان از رادیو تهران


اول که این تیتر رو دیدم خیلی برایم سوال ایجاد کرد،

اما با مطالعه ادامه خبر مطلب برایم روشن شد،این بود که احساس کردم برای شما هم جالب و خواندنی باشد و البته شنیدنی ،اما خبر اینگونه نوشته شده بود که:

فهیمه تهرانی سردبیر و تهیه کننده برنامه "شطرنج با شیطان" گفت: این برنامه کاری از گروه نیمروزی رادیو تهران است که هر پنجشنبه از ساعت 13:30 تا 14:30 پخش می شود. این هفته 22 تیرماه، موضوع بازگشت از فرقه بهایت با کارشناس مجری سید کاظم موسوی بر روی آنتن خواهد رفت.

جوامع مدرن در نیمه ی دوم قرن بیستم، شاهد ظهور گروه ها و فرقه های دینی جدید بوده اند. بهائیت، شیطان‌پرستی، وهابیت ‌و مسیحیت جدید با رویکرد صهیونیستی و حتی گرایشات عرفانی نظیربودیسم، یوگابا، اوشو، مدیتیشن، اکنکار، سرخپوستی، رام الله، پائولو‌کوئیلیو، دالایی لاما و عرفان کیهانی و.... فرقه های معنوی نوظهوری هستند که رویکردی سلبی نسبت به دین دارند. دین ستیزی و عقل ستیزی در تمامی این فرقه های نوپدید مشترک است.

برای آگاهی از علت ساخت این برنامه اینجا کلیک نمایید


طبقه بندی: حرف حساب شیعه،  ایران و بهاییت، 
برچسب ها: بهاییت، چرا بهایی نیستم، شطرنج، شطرنج با شیطان، رادیو تهران، بهایی پژوهی، بهایی پژوه،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ دوشنبه 19 تیر 1391 توسط بهایی پژوه
  • تعداد کل صفحات : 4  صفحات :
  • 1  
  • 2  
  • 3  
  • 4